niepodlegla_ikonka.jpg     111118.JPG

*Społeczność szkolna uczestniczyła również w uroczystym Koncercie, jaki miał miejsce w naszej szkole. Zaszczycili nas swą obecnością muzycy Filharmonii Pomorskiej.
Przepiękne utwory wprowadziły nas w nastrój zadumy nad przeszłością Ojczyzny.

*Na terenie szkoły samorząd razem z p. pedagog zorganizował tematyczną wystawę, która ilustrowała historie Polski, jej drogę ku niepodległości.

*Uczniowie brali  udział w Spotkaniu z Niepodległą, w sali od historii, zamienionej na izbę pamięci. Zgromadziliśmy w niej liczne pamiątki ze stu lat niepodległości Polski, odszukane w domach przez naszych uczniów i nauczycieli. Klasy zaproszone na spotkanie słuchały recytacji "Inwokacji" odtwarzanej ze starej płyty analogowej  (na gramofonie Adrus), oglądały pamiątki (w tym oryginalny dyplom powstańca wielkopolskiego z 1918 r.), wzięły udział w quizie przygotowanym przez uczniów klasy 3td oraz wysłuchały trzech referatów wygłoszonych przez pasjonatów historii: Mateusza Zajączkowskiego (1td), Juliana Siterlee (1td) i Mateusza Stosika (2tb).
 

* Dużym przeżyciem była również  szkolna żywa lekcja historii.