Pracownia montażu

W pracowni montażu uczniowie zapoznają się z pracami ślusarskimi oraz zasadami montażu elementów maszyn i urządzeń.

Podstawowym urządzeniem jakie montują uczniowie jest wiertarka stołowa WS16. Jest to bardzo dobre model do pracy dydaktycznej w pracowni montażu. Świadczy o tym również fakt, że dotychczas na każdym egzaminie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w zawodzie mechanik maszyn i urządzeń wykorzystwana była wiertarka WS16 jako model.

 

Pracownia elektryczna

Zajęcia w zawodzie elektryk, elektromechanik i technik elektryk odbywają się w pracowni elektrycznej.

Jest ona wyposażona w odpowiednie stanowiska do ćwiczeń.

Sprzęt używany do ćwiczeń jest taki sam jaki posiadają firmy zajmujące się tą specjalnością.

 

Pracownia obrabiarek CNC

Psiadamy pracownie obrabiarek CNC. Znajdują się w niej następujące obrabiarki:

  • tokarka ze sterowniem PRONUM
  • tokarka ze sterowaniem SINUMERIK 802
  • frezarka ze sterowaniem PRONUM
  • centrum obróbcze ze sterowaniem HEIDENHAIN.

W pracowni znajdują sie symulatory ze sterowaniami: HEIDENHAIN, FANUC, SINUMERIK, HAAS.

Są to profesjonalne symulatory wykonane w firmach produkujących te sterowania. Posiadają możliwości tych sterowań. Nie mają nic wspólnego z dydaktycznymi sterowaniami, które są najczęściej pozbawione określonych funkcji bardziej zaawansowanych w danym sterowaniu.